23.11.2017 Jihau Motoristit
Tälle palstalle kirjoittelut on jäänyt vähäksi senkin takia, ettei tätä taida kovinkaan moni lukea. Tietenkin jos olisin itse aktiivisempi ja laittaisin tänne tärkeitäkin asioita sekä mielenkiintoista sisältöä, alkaisi llukijoitakin olla enemmän pikkuhiljaa. Nyt minulla on kuitenkin mielenkiinto pakostikin vähän aikaa muissa asioissa kuin Keski-Suomen Konepyöräseuran puheenjohtajan tehtävät. Olen nimittäin Shanghaissa ilmeisesti lähemmäs kesää 2017 ja puheenjohtajan tehtäviä Jyväskylässä hoitaa varapuhjeenjohtajaksi aikanaan valittu Kari ”karppa kyläseppä eli karpatsohvi” Nurminen. Ottakaapa häneen yhteyttä seuran asioissa. Toki minäkin olen tavoitettavissa, en sentään toisella planeetalla, vaikka itestä joskus siltä tuntuu. Laittakaa kaikista mieluiten s-postia gmailin osoitteeseeni ja jos on ihan pakko soittaa (se tahtoo tulla kalliiksi puhelinlaskuni maksajalle) niin aikaeron vuoksi minulle ei saa soittaa Suomen klo 14 jälkeen. Hiukan haikeana kaikille mukavaa toivotan rassauskautta ja muistakaa maanantaiden talli-illat ja talkoot Myllyjärvellä. Tietysti tärkeimpänä hoitakaa Rompepäivät vähintään yhtä hienosti finaaliin tammikuussa kuin aina tähänkin asti!
Jari S.