Perinteinen ST-ajo saatiin ajettua Kuohun Metsärannassa.  Keli oli, kuten arvata saattoi, sateinen. Siitä huolimatta ajoon osallistui 8 urheaa sadetta pelkäämätöntä kilpailijaa olipa yksi mopolla kiertämässä noin 40 km pitkää taivalta. Rasteja (kuva) oli kaikkiaan 12 kpl. Metsärannassa oli kilpailua seuraamassa useampi seuran jäsen, mutta koitokseen eivät rahkeet riittäneet. Kilpailun voittaja saatiin yhden pisteen erolla. Mainittakoon että voittaja oli suosikki jo ennen kilpailun starttia. ”Kurapyöriäkin” oli mukana, joista puolet keskeytti. Kaiken kaikkiaan kisat onnistuivat hienosti, toivotaan että seuraavaan koitokseen osallistuu lukuisampi joukko moottorin päristelijöitä. Kiitokset omasta puolestani Hannu K:lle ja Juha K:lle. Hannu oli mukana ”etsimässä” rasteja, ja Juhalta sain asiantuntevia neuvoja kilpailun läpiviemiseksi.
Kilpailija    Pisteet/löydetyt rastit
1. Juha Honkanen      8
2. Tapio Laasanen      7
2. Jari Salakka            7
4. Jarmo Vuorinen      6
5. Seppo Lampinen    5
6. Tapani Puttonen     3
7. Arvo Kokko             0  Arvo löysi 6 rastia mutta merkinnät oli pahasti pielessä
8. Jaakko Latvanen    0

T. Juha/ratamestari

     testi1      testi

20150905_114713